Japonské zemetrasenie a tsunami – 4. najsilnejšie na svete.

Japonské zemetrasenie a cunami v roku 2011, oficiálne pomenované Japonskou meteorologickou agentúrou ako veľké zemetrasenie východného Japonska “Higashi-Nihon Dai-shinsai” vzniklo 11. marca. Toto zemetrasenie bolo o veľkosti 9.0, ktoré vytvorilo vlny tsunami až do 40,5 metrov. Epicentrum zemetrasenia bolo umiestnené v mori, pri pobreží Honšú, 130 km východne od Sendai, prefektúra Miyagi, Japonsko, v hĺbke 32 kilometrov. Zemetrasenie trvalo približne 6 minút podľa seismológov. Je to najvýznamnejšie zemetrasenie v Japonsku k dnešnému dňu, ako aj štvrté najsilnejšie zemetrasenie na svete, ktoré bolo doteraz namerané. Táto prírodná katastrofa si vyžiadala 3 úmrtia a asi 300 zranených.

A teraz je čas dodať niečo na stránku našej krajiny. Zlaté Slovensko, že my sa tu takéhoto šialenstva nemusíme obávať.

Nenechajte si újsť videá z tejto kategórie

Pre lepšiu prehľadnosť sme vytvorili viacero Facebookových stránok a tak môžete sledovať iba kategórie, ktoré vás zaujímajú.
Páčilo sa vám video? Nezabudnite ho zdieľať
Nahlásiť nefunkčné video

Komentáre

Pridajte sa k nám na Facebooku

Najväčšia databáza vtipov

Na prianie fanúšikov sme pre vás pripravili portál s najväčšou databázou slovenských vtipov. Ak sa radi smejete a nepohrdnete ani čiernym humorom, tak ho neváhajte navštíviť.
Prejsť na vtipy

Dajte nám tip na dobré video

Máte vlastné zaujímavé video na YouTube? Alebo viete o videu, ktoré určite musia naši sledovateľia vidieť? Neváhajte nám ho poslať cez náš formulár a my ho radi vyzdieľame.
Pridať video
Copyright 2015 - 2023 © FunTube.sk