Japonské zemetrasenie a tsunami – 4. najsilnejšie na svete.

Japonské zemetrasenie a cunami v roku 2011, oficiálne pomenované Japonskou meteorologickou agentúrou ako veľké zemetrasenie východného Japonska “Higashi-Nihon Dai-shinsai” vzniklo 11. marca. Toto zemetrasenie bolo o veľkosti 9.0, ktoré vytvorilo vlny tsunami až do 40,5 metrov. Epicentrum zemetrasenia bolo umiestnené v mori, pri pobreží Honšú, 130 km východne od Sendai, prefektúra Miyagi, Japonsko, v hĺbke 32 kilometrov. Zemetrasenie trvalo približne 6 minút podľa seismológov. Je to najvýznamnejšie zemetrasenie v Japonsku k dnešnému dňu, ako aj štvrté najsilnejšie zemetrasenie na svete, ktoré bolo doteraz namerané. Táto prírodná katastrofa si vyžiadala 3 úmrtia a asi 300 zranených.

A teraz je čas dodať niečo na stránku našej krajiny. Zlaté Slovensko, že my sa tu takéhoto šialenstva nemusíme obávať.

Nenechajte si újsť videá z tejto kategórie

Pre lepšiu prehľadnosť sme vytvorili viacero Facebookových stránok a tak môžete sledovať iba kategórie, ktoré vás zaujímajú.
Páčilo sa vám video? Nezabudnite ho zdieľať
Nahlásiť nefunkčné video

Dajte nám tip na dobré video

Máte vlastné zaujímavé video na YouTube? Alebo viete o videu, ktoré určite musia naši sledovateľia vidieť? Neváhajte nám ho poslať cez náš formulár a my ho radi vyzdieľame.
Pridať video

Najväčšia databáza vtipov

Na prianie fanúšikov sme pre vás pripravili portál s najväčšou databázou slovenských vtipov. Ak sa radi smejete a nepohrdnete ani čiernym humorom, tak ho neváhajte navštíviť.
Prejsť na vtipy
Copyright 2015 - 2024 © FunTube.sk